ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

تاریخ نویسان نوشته اند که در دوره هایی از تاریخ ، ن ، قدرت بیشتری از مردان داشته اند و آنرا دوره زن سالاری نامیده اند.

از طرف دیگر ، گاهی به مطالبی برخورد می کنیم که نویسنده آن مطلب معتقد است ، پایه راه افتادن اکثر جنگها یک یا چند زن بوده است.

 لذا در ابتدای بحث ، شاید لازم باشد اول به این سوال جواب بدهیم که چنانچه قدرت جنس زن در جامعه ،  از وضع کنونی بیشتر شده و تاریخ انسان دورهُ جدیدی از زن سالاری را تجربه کند ،  آیا برایند وقایع مثبت و منفی این تغییر به نفع جامعه است یا به ضرر آن. 

البته متذکرم که نویسنده این سطور معتقد است ، چنانچه افزایش قدرت ن با محدودیتهایی که اسلام در جایی برای ن و جایی برای  مردان وضع نموده است اتفاق بیافتد ، قدرت زن و مرد به تعادل رسیده و حرکت اجتماعی بدون تلاطم های کنونی خواهد بود ، لیکن فرض این متن بر این است که مخاطب ، بدون توجه به اعتقادات بر عوالم ماوراالطبیعه ، منتظر دریافت دلایل مادی فرضیه است.

لذا در جواب این سوال به ذکر موارد ذیل می پردازم:

!- عموما سازگاری ، حوصله و تحمل خلق شده در ن از مردان بیشتر است و در استناد این فرض همین بس که نگه داری فرزندان توسط ن همیشه کم حاشیه تر از نگه داری توسط مردان بوده است و جریان تحمل شوهر ، برادر و یا پدر نامتعادل توسط زن در یک جامعه ، اکثرا موفق تر از تحمل زن ، دختر ویا مادر نامتعادل بوده است لذا چنانچه قدرت مدیریت جامعه به سمت ن میل کند ، تحمل و در نتیجه درایت بیشتری برای حل مسائل جامعه حاکم خواهد بود.

2- ن دارای روحی لطیف تر و مهربان تر هستند ، چیزی که مدیریت کنونی جامعه انسانی بسیار تشنه آن است.

3- ن به نکات ریز ، حاشیه ها و زیبایی ها دقتی بیشتر از مردان دارند، مطلبی که متفکران علوم اجتماعی ضمن تذکر به چالشهای حاصل از کمبود توجه به آنها ،  در دسته بندی تاریخ و فرهنگ معاصر ، عموما به آنها توجهی ویژه دارند.

و شاید بتوان نتیجه گرفت که جامعه با مدیریت ن  بادرایت تر ، مهربانانه تر و با دقت بیشتری حرکت خواهد کرد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس گلشن یاد جراحی ایمپلنت در مشهد مطالب درسی یا رب نظر تو برنگردد به وبلاگ دبستان دخترانه مسعود فاتح خوش آمدید. فرمالین نظافت صنعتی M.Matin Monajemi (م.متین منجمی)